Profigreenkeeper - Zakladanie trávnikov a projektovanie záhrad - Závlahové systémy TORO

e-shop

Prihlásenie

Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Video galéria

Náhodný obrázokVertikutácia

Závlahové systémy TORO

Prečo sa rozhodnúť pre automatický závlahový systém TORO?

Úspora času: Spúšťanie závlahy je riadené ovládacou jednotkou, ktorá automaticky (bez obsluhy) spustí zavlažovanie v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu a to aj počas dovolenky.

Úspora nákladov: Ideálnym časom pre závlahu sú nočné , alebo skoré ranné hodiny. Vtedy sú straty odparovaním a intenzita vetra najmenšie, čo priaznivo ovplyvňuje spotrebu vody. Taktiež je v tomto čase teplota vody blízka teplote povrchu zeme, čo zasa prospieva trávniku a rastlinám. Všetky riadiace jednotky môžu byť vybavené senzorom, ktorý v prípade dažďa preruší zavlažovanie.

Rovnomerná distribúcia vody: postrekovače sú rozmiestnené na ploche tak, aby bola celá plocha pokrytá závlahou presne rovnomerne. Vytvárajú takmer dokonalú ilúziu dažďa. Vďaka širokej ponuke postrekovačov TORO sme schopní optimálne zavlažiť každý kút vašej záhrady.

Nenáročnosť: Všetky postrekovače pre zavlažovanie trávnika sú výsuvné. To v praxi znamená, že sú ukryté pod povrchom pôdy až dovtedy, pokým sa v prednastavenom čase tlakom vody vysunú a zavlažujú. Po ukončení zavlažovacieho cyklu sa pomocou pružinového mechanizmu zasunú späť do puzdra pod úroveň terénu. Esteticky nenarušujú vzhľad záhrady, neobmedzujú Vás pri kosení a nespôsobujú poškodenie trávnika. môžete zabudnúť na ťažkosti s rozťahovaním a upratovaním hadíc.

Jednoduchosť: Každá riadiaca jednotka TORO okrem možnosti zavlažovať v určitú dennú, či nočnú dobu taktiež ponúka možnosť nastavenia dĺžky a frekvencie závlahy. Týmto nastavením systém môže reagovať na skutočné potreby rastlín v závislosti na ich druhu, stanovišti a priepustnosti pôdy. Vďaka týmto vlastnostiam môže byť zavlažovanie efektívne a úsporné.Stručný popis závlahového systému

Automatická závlaha prebieha celkom samočinne, postupne vo všetkých častiach záhrady, v tzv. sekciách. Rozdelenie závlahy na sekcie je potrebné vzhľadom na výdatnosť zdroja, výkonnosť čerpadla a dimenziou prívodného potrubia. Výhodou rozdelenia na sekcie je možnosť zavlažovať jednotlivé časti kratšiu, alebo dlhšiu dobu, vždy podľa potreby. Zavlažovanie sa takto stáva efektívnejším a racionálnejším. Správne a presné zavlažovanie s použitím automatického závlahového systému je schopné splniť odlišné požiadavky rôznych výsadieb. Výsledkom bude hustý zelený trávnik, krásne a zdravé rastliny.


ovladacia jednotkaZávlaha je riadená centrálnou ovládacou jednotkou., ktorá spúšťa zavlažovanie jednotlivých častí záhrady. Na jednotke je možné nastaviť nezávislé programy zavlažovania. Prednosťou ovládacej jednotky je možnosť jednoduchého rozšírenia počtu ovládacích sekcií. Riadiaca jednotka sa vyrába v prevedeniach pre vnútorné alebo exteriérové prostredie.


Riadiaca jednotka dáva pokyn elektromagnetickým ventilom kedy a na akú dlhú dobu majú otvoriť a následne zatvoriť prívod vody k postrekovačom a jednotlivých sekciách. Elektromagnetické ventily sú umiestené v plastových podzemných šachtách, ktoré zabezpečujú ľahký prístup pre ich prípadný servis a zazimovanie závlahového systému.

ventilyElektromagnetický ventil slúži na otváranie a zatváranie prívodu vody k postrekovačom je riadený elektrickým napätím 24V. Vďaka špeciálnej konštrukcii ventilov TORO dochádza k ich pomalému otváraniu a zatváraniu. Vyznačujú sa vysokou životnosťou, pretože sú vyrobené z vysokokvalitných plastov.senzorZavlažovací proces môže byť ovplyvnený dažďovým senzorom. Závlahový systém tak reaguje aj počas neprítomnosti na zmenu počasia so zárukou, že Vaše rastliny dostanú vodu vtedy kedy ju naozaj potrebujú. Dažďový senzor slúži na prerušenie závlahového cyklu v prípade dažďa. Na senzore je možné nastaviť jeho citlivosť vypnutia v závislosti na intenzite dažďa. K dispozícii je i bezdrôtový model, ktorý je dodávaný aj vo verzii doplnenej o snímač mrazu.
Najobvyklejším spôsobom závlahy trávnikov je zavlažovanie pomocou výsuvných postrekovačov, ktoré z hľadiska distribúcie vody rozdeľujeme do dvoch základných skupín.


570Výsuvné rozprašovacie postrekovače sú vhodné pre zavlažovanie menších členitých plch. Ich dostrek je od 1,5 do 5,2 metrov. Identifikačným znakom je vejárovitý rozstrek vody v už danom alebo nastavenom uhle v závislosti od typu trysky. K týmto postrekovačom TORO ponúka ucelený rad výmenných trysiek, líšiacich sa tvarom a veľkosťou zavlažovanej plochy. Možnosť kombinácie výsuvného rozprašovacieho postrekovača s turbínovými tryskami, ktoré majú okrem iných výhod aj dlhší dostrek, posúva jeho využitie na ešte vyššiu úroveň, čo sa týka variabilnosti.


mino 8Turbínové postrekovače vykonávajú otáčavý pohyb a distribuujú závlahovú vodu jedným, alebo viacerými rotujúcimi lúčmi. Pre ich dlhší dostrek sa požívajú na zavlažovanie väčších trávnikových plôch. Polomer dostreku záhradných turbínových postrekovačov sa pohybuje v rozpätí od 4,6 do 15,9 metrov. Výkonnejšie typy s dostrekom až 33m sa nachádzajú uplatnenie v parkov na verejných priestranstvách a športových plochách.


Súvislé výsadby rastlín, kvetinové záhony, stromy, kry, výsadby v hrantoch, črepníkoch ja najvýhodnejšia zavlažiť pomocou vysokoúsporného systému, tzv. mikrozávlahy, ktorý zahŕňa široký program prvkov dodávajúcich vodu v malom množstve priamo k jednotlivým rastlinám. K týmto prvkom patria napríklad kvapkové hadice, odkvapkávače, mikropostrekovače a hmliace trysky.

.

Vygenerované za: 0.03 sekúnd
3,985,493 návštev