Zavlažovanie rastlín počas dovolenky
Pridal admin dňa July 11 2011 20:39:08


vodny gel

Určite si spomeniete na situáciu, keď sa chystáte na dovolenku, prípadne musíte odcestovať na dlhšie obdobie a musíte si nájsť niekoho, kto sa Vám postará o izbové rastliny alebo balkónovky. Jedna z možností je osloviť svojich priateľov alebo príbuzných, aby popolievali rastliny. Ďalšou možnosťou je použiť vodný gél. Rain Bird gél je v podstate voda viazaná vo forme gélu. Ide o ideálny doplnok v prípadoch, keď je potrebné stabilizovať existujúci rastlinný materiál v miestach, kde nieje normálne závlaha požadovaná, inštalovaná alebo pri novovysadených rastlinách a pod. Vodný gél výrazne znižuje úhyn rastlín pri presadzovaní tým, že rastlinám poskytuje trvale a dlhodobo optimálnu vlhkosť, ktorá je potrebná pre elimináciu šoku po presadení rastliny. Gél je ideálny tiež pre izbové rastliny a rastliny v zavesených nádobách, ktoré sú ťažko dostupné.Podrobné novinky

VLASTNOSTI


Prispieva k úspešnejšiemu ujatiu rastlín pri presadení do už stabilizovaných výsadieb, tie potom nie sú ohrozené premokrením.


Ideálny je tiež pre izbové rastliny a rastliny v závesných nádobách.


Voda je rovnomerne uvoľňovaná v intervalu cca 30 dní: Baktérie, ktoré sú prirodzene obsiahnuté v pôde svojou činnosťou premieňajú vodný gél späť na vodu a to postupne a rovnomerne. Tento proces premeny ovplyvňuje celý rad faktorov a preto sa môžu uvedené doby v skutočných podmienkach odlišovať. Pre štandardné použití vodného gélu sa počíta s teplotou 20°C. Voda je dodávaná do bezprostrednej blízkosti koreňovej zóny rastliny – vďaka kapilarite pôdy je potom vlhkosť distribuovaná rovnomerne a dlhodobo.


Eliminuje vyparovanie, povrchovou eróziu.


Nevyžaduje žiadnu údržbu.


Produkt je 100% prírodný, úplne netoxický a neškodný pre ľudí i zvieratá.

 

Vodný gél si môžete objednať emailom na adrese: obchod@profigreenkeeper.sk