Profigreenkeeper - Zakladanie trávnikov a projektovanie záhrad - Novinky

e-shop

Prihlásenie

Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Video galéria

Náhodný obrázokRekonštrukcia jazierka (potom)

Novinky

Požičovňa záhradnej techniky

naradiePre novú sezónu sme pre Vás pripravili nové stroje a náradie, ktoré si môžete zapožičať. Väčšina ľudí dobre vie, že je dôležité mať pri práci dobré náradie a kvalitné strojové vybavenie, ktoré uľahčuje prácu a zvyšuje produktivitu. Aj keď počasie nenasvedčuje tomu, že by sa dali vykonávať záhradnícke práce, chceme Vás informovať, že si môžete prenajať aj snehovú frézu a nasledovné stroje, ktoré Vám predstavíme.

· admin dňa January 29 2011 13:47:51 · Čítajte viac · 6203 Prečítané · Vytlačiť
Tipy na zimné záhradníčenie

cezminaVeľa ľudí považuje jeseň a zimu za čas, kedy svoju záhradu nechajú spať a čakajú na príchod jari, aby mohli znovu začať so svojimi záhradníckymi činnosťami. Avšak existuje množstvo vecí a činností, ktoré môžete robiť počas jesenných a zimných mesiacov a užívať si tak potešenie zo záhradníčenie.


Zima je dôležitým obdobím v záhradkárskej sezóne viac ako si myslíte. Kým zima je v plnom prúde, rozkladá sa nám kompost, ktorý na jar budeme používať. Navyše je zima skvelým obdobím na pestovanie plodín, ktoré nám pomôžu zlepšiť pôdu na ďalšiu sezónu.


· admin dňa December 23 2010 10:35:53
Čítajte viac · 3189 Prečítané · Vytlačiť
Snažíme sa, aby ste dostali viac.

travne koberceV rámci zlepšovania našich služieb a skvalitňovania dodávaného sortimentu sme navštívili popredného rakúskeho pestovateľa trávnych kobercov. Produkcia spĺňa prísne ekologické pestovateľské normy s vynikajúcimi výsledkami.


Odborníci pracujúci v tejto firme vypestovali trávnik s názvom Ikona, ktorý sa skvelo pestuje aj tienistých podmienkach. Ich registrovaná značka je už otestovaná aj na Slovensku. Na základe vlastných skúseností môžeme potvrdiť, že trávnik dosahuje veľmi dobré výsledky v tieni. Trávnik z tejto trávnej zmesi má zamatovo hebký povrchu listu a pôsobí ako dokonalý trávnik. Jeho využitie je širokospektrálne v záhradách, pri bazénoch v parkoch. Väčšina trávnych zmesí ťažko zvláda rast pod stromami alebo v tieni vysokých budov avšak tento produkt dobre zvláda záťaž a tienisté stanovisko.


· admin dňa November 14 2010 14:44:32
Čítajte viac · 4800 Prečítané · Vytlačiť
Ochrana rastlín pred zimou

Niektoré rastliny sú dosť silné na to, aby zniesli a vydržali chladné zimné teploty, zatiaľ čo iné napr. mladé a citlivé môžu potrebovať ochranu. Tu sú niektoré z odporúčaných metód ako ochrániť Vaše krehké rastliny.


Vetrolamy

 

Niektoré rastliny, najmä tie so slabými stonkami, môžu potrebovať len malú ochranu pred silnými vetrami. V tomto prípade je vetrolam ideálnym riešením.

Najlepší materiál, ktorý môžete použiť je tkanina, sieťovina, polypropylén alebo bambusy s priepustnosťou 50%. Tieto materiály dovolia svetlu, vzduchu i dažďu, aby sa dostali až k rastline, ale zároveň znížia vplyv silného vetra a mrazu. Ak si chcete zhotoviť vetrolam, vyberte si palice, ktoré rozostúpite do rovnakej dĺžky a spojíte ich s materiálom, ktorý ste si vybrali. Cikcakovité zapichovanie palíc medzi rastliny Vám poskytne najefektívnejšiu ochranu.

· admin dňa October 27 2010 21:25:00
Čítajte viac · 5491 Prečítané · Vytlačiť
Drenážne systémy

henryMožno máte na svojej záhrade oblasť, na ktorej sa drží voda po daždi. Toto je bežný problém, ktorý vieme vyriešiť. V priebehu niekoľkých rokov sme vyriešili problémy našich zákazníkov s odvodnením na záhradách.


Prekvapivo jednoduchým a neuveriteľne efektívnym riešením tohto problému je odvodnenie – drenáž. Tieto drenáže neboli objavené vo Francúzsku. Tento názov pochádza z 19.teho storočia od farmára z Massachusetts, od pána Henryho Frencha (Francúza). Drenáže sú v samej podstate jednoduché, avšak sú potrebné skúsenosti a zručnosti, ktoré zaručia ich správne rozvrhnutie, inštaláciu, aby pracovali tak ako majú a odvádzali vodu z miest, kde ju nechcete na miesto, kde sa môže bezpečne odvádzať. Napríklad pozemky a záhrady na Čiernej Vode pri Bratislave sa typicky skladajú z ťažkej, hustej, ílovitej a nepriepustnej pôdy. Hustota hliny zabraňuje absorpcii vody, hlavne v prípadoch silných návalov vody v krátkom čase napr. počas intenzívnej búrky. Táto voda tečie po povrchu alebo zostáva na pozemku namiesto toho, aby vsiakla do zeme, ako by sme očakávali.

· admin dňa August 30 2010 21:24:47
Čítajte viac · 9617 Prečítané · Vytlačiť
Prevencia proti chorobám trávnika

Najjednoduchším spôsobom ako predísť hubovým ochoreniam trávnika je zachovanie si zdravého trávnika.

Je neuveriteľné, že existuje viac ako 400 druhov húb o ktorých vieme, že napádajú a „obývajú“ trávniky. Množstvo hubových ochorení, ktoré postihujú trávniky sú sezónne a nezanechávajú na trávniku žiadne trvalé poškodenia.

Približne 100 plesňových (hubových) ochorení je pre trávnik potenciálne škodlivých, veľmi rýchlo zmenia krásny zelený a živý trávnik na hnedý, rozpadajúci sa a vytvoria v ňom škaredú plsť.

Nanešťastie odstraňovanie škôd na trávniku spôsobených hubami môže byť ťažké, príznaky sa prejavujú od hrdzavej farby cez hnedú alebo ako škvrny a kruhy v trávniku. Diagnóza aj kontrola sú obzvlášť ťažké. Preto je najjednoduchšie hubovým ochoreniam v prvom rade predchádzať.

· admin dňa July 27 2010 20:57:01
Čítajte viac · 3957 Prečítané · Vytlačiť
Pieskovanie trávnikov

Pieskovanie je použitie pôdneho alebo organického materiálu na povrchu trávnika. Tento materiál môže byť vytvorený zo zmesi minerálov ako je piesok, silt a hlina, alebo to môže byť organický materiál ako rašelina alebo zmes všetkých. Pieskovanie zahŕňa použitie štruktúry a/alebo zloženia zlepšujúcich sa materiálov na povrch trávnika, ktoré sa môžu aplikovať mesačne, ročne alebo raz za dva roky. Je to najúčinnejšia metóda zlepšenia (odstránenia) drobných povrchových nerovností na trávniku.

 


Pieskovanie sa aplikuje na trávniky, aby im zabezpečilo hladký a rovný povrch. Veľa trávnikov však časom stratí svoju hladkosť a stanú sa nerovnými vďaka stresu spôsobenému detskými hrami, údržbou trávnika, napadnutím chorobami, odstraňovaním buriny alebo jednoduchým prirodzeným starnutím trávnika. Frekvencia, ľahkosť a materiál určený na pieskovanie usmerňujú túto situáciu a zároveň pomáhajú pri kosení, pretože hladký povrch umožní kosačke urobiť rovnaký hladký rez na jednotnej úrovni.


· admin dňa May 18 2010 23:07:12
Čítajte viac · 12023 Prečítané · Vytlačiť
Vertikutácia trávnika

vertikutatorČasto nám kladiete veľa otázok s ohľadom problematiky vertikutácie. Snažili sme sa vybrať z množstva otázok tie, ktoré boli najviac opakované.
Ako viete povedať, že môj trávnik potrebuje vertikutáciu?

Skúmame hĺbku povrchovej plsti vášho trávnika rovnako ako jeho celkovú hubovitosť. Ak je tam nadmerná povrchová plsť, v tom prípade odporúčame vertikutáciu. Vertikutácia by mala byť bežným postupom na vašom trávniku, pokiaľ to v poslednom čase tak nebolo, odporúčame vertikutáciu.


Ako ovplyvňuje vertikutácia mach na trávniku?

Mach má rád prostredie bohaté na vlhkosť, preto miluje povrchovú plsť. Vzhľadom k tomu, že plsť zachytáva vlhkosť,  zabraňuje jej prechádzaniu do pôdy, vertikutácia odstraňuje povrchovú plsť a umožňuje prenikanie vody do trávnika. Tiež podporuje rast novej trávy prerezaním výhonkov trávy.


· admin dňa April 14 2010 13:24:59
Čítajte viac · 5042 Prečítané · Vytlačiť
Rozmetadlá Earthway
logo earthwaySpoločnosť EarthWay Products, a.s., bola založená v roku 1965, je to rodinná spoločnosť so sídlom v Severnej Indiane. EarthWay navrhuje, konštruuje a vyrába vysoko kvalitné produkty pre trávniky a záhrady, ktoré sú používané bežnými domácimi užívateľmi a profesionálmi po celom svete.

Značka EV-N-SPRED® spoločnosti EarthWay je uznávaná ako líder v oblasti rozmetania a jej produkty sú predávané spolu s najuznávanejšími menami v oblasti hnojív, osív, trávnikov a záhradníckeho odvetvia.
· admin dňa April 04 2010 20:14:04
Čítajte viac · 2829 Prečítané · Vytlačiť
Začiatok sezóny jarným hnojením trávnika

rozmetadlo earthwayJarné  hnojenie trávnika.


Jar je ideálnym obdobím v roku, kedy by sme mali nášmu trávniku dopriať podporu a pomoc pri raste pomocou (v podobe) jarného hnojiva na trávnik.


Jarné  hnojenie trávnika je rozhodujúce, aby bol váš trávnik svieži po celý rok.


Začiatok jari prináša pocit obnovy. Ľahké bundy nahrádzajú ťažké kabáty, ľudia si vychutnávajú rôzne aktivity vonku a kvety začínajú kvitnúť. Tak ako sa majitelia domov púšťajú do jarného upratovania, rovnako dôležité je starať sa o trávnik. Jarné hnojenie trávnika je životne dôležitou súčasťou „jarného upratovania“ Vášho trávnika, preto je dôležité venovať veľkú pozornosť typu hnojív, ktoré používať, spôsobu ako ich aplikovať a taktiež množstvu, ktoré použiť.
· admin dňa March 18 2010 21:42:20
Čítajte viac · 7175 Prečítané · Vytlačiť
Pleseň snežná
plesenPo tohto ročnej tuhej zime s veľkým množstvom snehu sa na väčšine trávnikov objavila Pleseň snežná (Fusarium nivale). Pleseň snežná je chorobou trávnika, ktorá je spôsobená hubou Microdochium nivale. Choroba bola zaznamenaná prvýkrát v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia a vtedy bola uvádzaná ako najčastejšia, najviac ničiaca a škodlivá choroba. Ako vždy platí, že chorobám v trávniku je lepšie predchádzať ako ich neskôr riešiť. Nie vždy sa dá chorobám predísť, avšak dobrou starostlivosťou o trávnik sa dá náchylnosť trávnika na choroby minimalizovať. Omnoho náchylnejší na choroby je trávnik, na ktorom nebola vykonaná príprava na zimu. V jesennom období sa odporúča trávnik postriekať širokospektrálnym fungicídom napr. Heritage alebo Amistar.
· admin dňa March 02 2010 21:02:16
Čítajte viac · 7175 Prečítané · Vytlačiť

.

Vygenerované za: 20.5 sekúnd
4,743,218 návštev